Dzień Praw Dziecka połączony z prawem do zabawy - Dzień Pluszowego Misia - impreza ogólnoprzedszkolna

Dzień Pluszowego Misia Zmieszany połączony z Dniem Praw Dziecka

Dnia 21.11.2020r.  świętowaliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia połączony z  Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka pod patronatem UNICEF. 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. 25 listopada  natomiast to Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.

To już ponad 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. Tego dnia wszystkie dzieci, nauczyciele i pracownicy przyszli ubrani na niebiesko lub mieli na sobie jakiś niebieski dodatek. Niebieski to kolor UNICEF symbolizujący jedność z dziećmi na całym świecie.

We wszystkich grupach odbyły się tematyczne zajęcia, a grupa 16  z Budynku B przygotowała krótki występ dla pozostałych grup, który miał na celu zademonstrowania przepięknej piosenki o prawach dziecka i wierszy, które wymieniły dzieciom, niektóre im przysługujące prawa.

Jedno z nich to PRAWO DO ZABAWY, które zostało uczczone OBCHODAMI DNIA MISIA , także w tym samym dniu.

Wszystkie przedszkolaki przyniosły  do przedszkola swoje ukochane MIsie , ktore uczestniczyły dziś także w  przepięknym występie poświęconym PRAWOM DZIECKA .

Każde już Dziecko wie, że ma prawo do:

Mam prawo żyć
Mam prawo być... sobą
Czuć się bezpiecznie, wolną być osobą.
Mam prawo kochać i kochanym być
Nie można mnie krzywdzić, poniżać i bić.

Mogę się śmiać
Może się dziać pięknie
Pragnę być zdrowy, rosnąć w swoim tempie.
Mam prawo wybrać sam przyjaciół swych
Nie można mnie zmuszać do uczynków złych.

Dziecka, dziecka, prawa, prawa, poważna sprawa, poważna sprawa
Dziecka, dziecka, prawa, prawa, to nie zabawa, to nie zabawa

Mam prawo śnić
Mam prawo być inny
Mogę być słabszy lecz nie czuć się winny.
Mam prawo śpiewać głośno kiedy chcę
Mam prawo płakać cicho, gdy mi źle.

Dziecka, dziecka, prawa, prawa, poważna sprawa, poważna sprawa
Dziecka, dziecka, prawa, prawa, to nie zabawa, to nie zabawa

Utwór pochodzi z płyty "Piosenki Zdrowych Dzieci"

Dzieci i ich Rodzice bardzo się zaangażowali i stworzyli także przepiękne prace  plastycznen z okazji Dnia Pluszowego Misia. Dzięki czemu mogliśmy udekrować cały budynek A i B.
Serdecznie dziękujemy za tak pomysłowe i ciekawe prace MISIACZKÓWUśmiech

Był to bardzo ciekawy dzień - dzień pełen radości, uśmiechu i życzliwości.
Dziękujemy Wszystkim i zapraszamy do galerii filmowej i zdjęciowej.
Nauczycielki  z Grupy 16 i 15 z Budynku B